Zastosowanie szkła w łazience.

Bez wątpienia szkło to świetny sposób na efektowną aranżację wnętrz. Jest to materiał niezwykle wdzięczny, który znajduje zastosowanie w praktycznie każdej przestrzeni. Dzięki szklanym elementom, możemy nadać wnętrzu unikalnego charakteru, elegancji, a także sprawić, iż będzie ono znacznie bardziej przestronne, tworząc efekt otwartej przestrzeni. Szkło świetnie sprawdza się również w łazience i jest to wręcz nieodłączny jej element, albowiem prawie zawsze występuje w niej kabina prysznicowa czy też lustro. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie szkła w łazience.

Najczęstsze zastosowania szkła w łazience.

Użycie szkła podczas aranżowania wnętrza wcale nie musi kończyć się na powieszeniu w łazience lustra. Jednakże i w jego przypadku wybór nie musi być tak bardzo oczywisty. Lustra bowiem coraz częściej wykorzystywane są jako czysto dekoracyjny element wystroju, który ponadto doskonale powiększa optycznie wnętrze. Jest on oczywiście także funkcjonalny podczas codziennych czynności, takich jak mycie zębów czy też golenie się. Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo wspaniałych modeli, aczkolwiek, gdy zależy nam na indywidualnym projekcie o unikalnym charakterze, warto postawić na zakup lustra zamawianego na wymiar, które może stać się prawdziwą ozdobą łazienki.

Szkło w łazience, ze względu na swoją wytrzymałość oraz wodoodporność jest również świetnym materiałem, z którego konstruowane są kabiny prysznicowe czy też parawany nawannowe. Ponadto określone typy szkła barwionego bądź załamującego światło, umożliwiają zachowanie prywatności wewnątrz kabiny lub wanny, którą ceni sobie mnóstwo osób. Zastosowane w kabinie prysznicowej gładkie szkło typu Float w połączeniu z umieszczonym w podłodze odpływem, sprawi natomiast, że łazienka nabierze nowoczesnego charakteru.

Bardzo popularną formą zastosowania szkła są także półki, które są niezbędne w każdej łazience. Są one znacznie bardziej eleganckie aniżeli te wykonane z metalu bądź co gorsze plastiku. Szklane półki dodają szyku i unikalnego stylu łazience, ale są przy tym również funkcjonalne, bowiem cechuje je łatwość utrzymania ich w czystości, trwałość oraz staranne, estetyczne wykończenie.

Do wyboru do koloru.

Oprócz w pewnym sensie tych tradycyjnych elementów wyposażenia łazienki, szkło coraz częściej pełni bardzo istotną funkcję dekoracyjną. Aktualnie można wybierać bowiem z wielu rodzajów szkła, generujących różnorodne efekty wizualne, których nie zapewni nam zwyczajne bezbarwne szkło. Takie szkło dekoracyjne pozwoli na skutecznie wyeliminowanie monotonii z pomieszczenia i to ono stanie się kluczowym elementem ozdobnym, nadając łazience unikalnego stylu.

Najpopularniejsze rodzaje szkła stosowane w łazienkach to:

  • Szklane panele z grafiką – umożliwia ono stworzenie indywidualnego, atrakcyjnego wizualnie motywu i idealnie sprawdza się we wnętrzach pozbawionych okien.
  • Szklane panele z grafiką – umożliwia ono stworzenie indywidualnego, atrakcyjnego wizualnie motywu i idealnie sprawdza się we wnętrzach pozbawionych okien.
  • Szklane panele z grafiką – umożliwia ono stworzenie indywidualnego, atrakcyjnego wizualnie motywu i idealnie sprawdza się we wnętrzach pozbawionych okien.

Szklane ściany, czyli nieograniczona możliwości.

Szklane ściany są niezwykle innowacyjnym, a także odważnym elementem wystroju, zwłaszcza w łazience, która jest najbardziej intymnym pomieszczeniem w domach i mieszkaniach. Umożliwiają osiągnięcie niepowtarzalnego designu oraz dają efekt otwartej przestrzeni. Dzięki popularności jaką zyskuje nieustannie szkło, swój renesans przeżywają przy tym utożsamiane niegdyś z głębokim PRL-em luksfery, czyli szklane, dekoracyjne panele, którymi pokrywane są ściany lub strop. Zastosowanie dowolnej kolorystyki oraz aranżacji pozwala na skuteczne rozświetlenie łazienki i nadanie jej przejrzystego, nieskazitelnego charakteru.